קהילת הבוגרות והבוגרים של
המדרשה נפגשת סביב לימוד,
חוגגת יחד את המסורת
היהודית והישראלית
ונושאת עיניה אל החברה
הישראלית.

תמונה דקורטיבית

המבועים

המבועים בתל אביב ובירושלים הם הבתים של קהילת המדרשה. המקום בו הקהילה נפגשת, יוזמת ומקיימת פעילות בכל ימות השבוע.

תמונה דקורטיבית

חגים

קהילת המדרשה מציינת יחד חגים ומועדים מיוחדים. בכל שנה, ביום כיפור ביום העצמאות ובחג פורים אנו נאספות ונאספים בכדי לחגוג או לציין מועדים אלה.

תמונה דקורטיבית

יוזמות

המדרשה ובתי הפרת שלנו הם פלטפורמה להצמחת יוזמות אשר צומחות מתוך הקהילה ואשר תואמות את רוח המדרשה וערכיה.

תמונה דקורטיבית

פעילים/ות

הפעילות והפעילים של המדרשה הם הלב הפועם והיד המקיימת של כל פעילות הקהילה. ניתן להתנדב למערך הפעילות והפעילים למגוון תפקידים.

בקרו בבתי המדרש שלנו

מעגל השנה בקהילת המדרשה

גרפיקה דקורטיבית פורים
חגיגה קהילתית באווירה שמחה וחגיגית השואפת למצוא את האיזון בין מרכיבי החג השונים. קריאת המגילה, מסיבה וריקודים, מתנות לאביונים, טיש וניגונים.
גרפיקה דקורטיבית יום העצמאות
ביום כיפור הקהילתי שלנו מתכנסים/ות מדי שנה מאות נשים ואנשים כדי להתפלל, ללמוד ולחוות יחד את החג. במקביל לתפילה מתקיימים גם שיעורים מגוונים המועברים על ידי בוגרות ובוגרי המדרשה.
גרפיקה דקורטיבית יום כיפור

בערב יום העצמאות הקהילתי שלנו אנו מתכנסים למעגלי שיח, לימוד ושירה וטקס הבדלה קהילתי. משם ממשיכים לתפילת הלל חגיגית בניגונים ישראלים וריקודים ברוב עם כחול ולבן.

יוזמות בחברה הישראלית

קרן מימוש היא תנועה לקידום יוזמות חברתיות שקמה מתוך הקהילה ונועדה לחזק ולמנף יוזמות משפיעות בחברה הישראלית מקרב קהילת המדרשה.
עשרת ימי תודה היא יוזמה מבקשת להכניס ללוח השנה העברי מסורת ישראלית חדשה, בימים המיוחדים שלקראת יום העצמאות, במטרה להציע את מושג התודה, כמענה תוכני ורעיוני לימים לאומיים אלו.
תנועה ששמה למטרה להגן על הקשב הפרטי והציבורי. התנועה פועלת לפיתוח כלים חברתיים וטכנולוגיים מתקדמים שמטרתם – יצירת מהפכת קשב שתגן על תשומת הלב שלנו.
בית המדרש לחינוך יהודי קם מתוך אחריות להנחלת הזהות היהודית לדור הבא, ופועל לקידום ולעשיה דרך :בית ספר, קהילה ובית המדרש שהם מרכיבים חיוניים לסביבה החינוכית הנדרשת לבית הספר.

פינת זיכרון

בוגרות ובוגרי המדרשה

פורים

"על ידי השמחה יכולין להחיות אדם אחר"

 רבי נחמן מברסלב, תיקון הלב

יום העצמאות

"היינו כחולמים"

תהילים קכ"ו

יום כיפור

"אין לך אדם שאין לו שעה ואין לך דבר שאין לו מקום"

מסכת אבות ד'