טעויות נפוצות

שהגיע הזמן לתקן...

טעויות נפוצות איור1
1
כן, זו שגיאה נפוצה. קיימת מכינה קדם צבאית בעלת שם דומה, שלפני הרבה שנים חלקנו איתה עמותה, אבל דרכינו נפרדו כבר לפני שנים רבות, למעלה מעשור, ובכל זאת עד היום יש מי שמתבלבלים בין הארגונים.
2
גם זו טעות נפוצה. נכון, הגילאים של רוב הלומדות והלומדים בתכניות בית פרת הם גילאים ממוצעים של סטודנטיות וסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות, אבל אצלנו אין קרדיט אקדמאי או חלוקת תארים אקדמאים.
3
בציבור הדתי לאומי, המילה ‘מדרשה’ מתקשרת למסגרות לימוד תורניות המיועדות לנשים בלבד. המדרשה שלנו פתוחה לבנות ולבני כל המגדרים, נשים וגברים.
4
בתי המדרש שלנו עשירים בלימודי תנ״ך וגמרא אבל אנחנו לא חלק מעולם הישיבות הדתיות, אנחנו לא בית מדרש דתי אלא בית מדרש ישראלי, וכך גם הלומדות והלומדים, המרצות והמרצים ותכני הלימוד.
5

כן, זו שגיאה נפוצה. התחלנו את דרכנו ביישוב אלון וחלק מאיתנו פועל בו גם היום, אבל גדלנו מאז לרשת של בתי מדרש ויש לנו בתי קבע גם בירושלים ובתל אביב.

6
פעם פעם התארחנו בבית הארחה וקבלנו תגים חגיגיים שעליהם התנוססו המילים ‘מדשאה ישראלית’. שקלנו לאמץ אבל אחרי מחשבה נוספת החלטנו להישאר עם המילה האהובה: המדרשה.

אז מה אנחנו כן?

רשת בתי מדרש קהילתיים לצעירות ולצעירים מכל רחבי הארץ, להיפגש, ללמוד, ולהעמיק בהם יחדיו, ולהצמיח דרכם קהילה ישראלית גדולה ולהוטה הנושאת עיניה אל ארון הספרים, המסורת היהודית והחברה הישראלית.